Cennette Kiminle Olacaksın?

Cennette Kiminle Olacaksın?

Image: Pixabay/@FelixMittermeier. CCO

Şu mübarek günlerde biraz dini sohbet yapalım. hocalar bu iş için 600 bin lira alıyor, burda bedava.. söylenenleri doğru kabul edelim, faraza, kitap göklerden gönderildi ve içinde yazanlar doğru… İlk soru, hep beraber düşünelim, Cennet:

– Bakire olarak ölmüş bir kızsanız, sizi bir şehite ikram ediyorlar. Yazık Özgecan Aslan şimdi bir şehide ikram mı edildi yani… O Alevi’ydi diye geçti hemen aklınızdan değil mi… Maalesef ki, kitaba ve Allah’a göre, Alevi, Şii, Sünni, Hanefi, Şafii gibi ayrımlar yok.. Bütün mezhepler Muhammed’in sözlerini doğru kabul etmeyip kendi yollarını çizmiş birilerinin peşinden gidenlerin yorumları sadece…

Evet Özgecan şu anda bir şehidin emrinde ikram bu inanca göre… bu durumda Özgecan için orası Cennet midir, Cehennem mi sizce?

– Bir kaç evlilik mi yaptınız, öldükten sonra, en son kiminle nikahlıysanız Cennette ona verileceksiniz. Siz öldünüz, Cennette bekar ve özgür geziyorsunuz, kocanızın ölmesini bekliyorsunuz.. aa o da ne, adam sizden sonra başkasıyla evlendi, haydaa hani siz ona verilecektiniz, olmadı.. sizden sonraki kadın adama verilecek şimdi, siz kaldınız mı ekarte açıkta!

Adam sizden sonra evlenmedi mi.. güzel, ve fakat 72 tane cillop gibi bakire huri varken, sana ne kadar ilgi gösterebilir ki. ha cinsel olarak sonsuz bir gücü olacak değil mi.. ya işte herşeyi sadece fiziksel gücün etrafında arayanlara bu cevap, ya psikoloji, ya ruh, ya istek ve arzular?!

Bir kaç evlilik yapanlar için bazı yorumlarda diyorlar ki, tercih ettiği eşiyle olacak. Bütün eşler öldüğü için mi yenisi alındı ki, boşanma diye bir şey var.. adamın isteyeceği ne malum hem, veya tam tersi kadının adamı isteyeceği ne malum ki.. ‘dünyada seni çektim 60 yıl, yeter!’ de diyebilir değil mi?

OKU:  İki Kişilik Salıncak...

Devamı gelecek… siz düşünün öldükten sonra kiminle olacaksınız…

Nil Taşkın