İki Kişilik Masa

İki Kişilik Masa

Image: Nil Taskin

Kalabalık ve güneşli ama serince bir New York gününün akşamı. Her zamanki kalabalığıyla 5. Cadde’den 54. Sokağa sapıp, Madison Caddesi’ne doğru inerken hemen soldaki restoran. Sokakta bir kaç restoran, bistro daha var. Karşısındaki Papillon’a da bazı yaz akşamüstleri bir mola için uğrarım. Hava böyle güzelse, mevsim de ilkbahar ya da yaz ise genellikle neşeli bir hava eser sokakta.

Beyaz örtülü masaları olan bir İtalyan restoranı, genellikle tercih ettiğim gibi. Maceraya atılmadan, güvenli sularda, konforlu öğle ya da akşam yemekleri için, bazen bir ya da bir kaç arkadaş ve sohbet, bazen iş sonrası bir mola. Restoran, akşamları genelde olduğu gibi kalabalık. Her yaş grubundan Manhattan’ın profesyonelleri, iş dünyasının elitleri, profesyonel hayata yeni başlamış genç gruplar, yeni palazlananlar, aileler… İnsanları izlemenin her zaman eğlenceli olduğu mekanlardan.

Belli ki güzel bir yemek yenmiş, her zaman olduğu gibi bir espresso içilmiş, beyaz şarap bardağı şu bardağının arkasında kalmış, muhtemelen bir chardonnay. Bir tatlı paylaşılmış ama yine de bitmemiş. Sohbet çok koyu değil miydi acaba ya da tam tersi, çok koyu bir sohbetten yemeye pek zaman kalmamıştı belki de…

Çektiği bazı fotoğrafları hikayesi ya da düşündürdükleri eşliğinde blog’unda yazan bir arkadaşımdan çağrışımla, bir deneme yapayım dedim bu akşam. Ben de belki, bazı fotoğrafları arada bir, bu şekilde yazarım.

BICE New York Restaurant – 7E 54th St. New York, NY.

Nil Taşkın

OKU:  Öfke veya Heyecan İçin Umut Gerekir