Hangi Meslek, Hangi Diploma Sizi Dolar Milyoneri Yapabilir?

Hangi Meslek, Hangi Diploma Sizi Dolar Milyoneri Yapabilir?

Image: Nil Taskin Digital Art

Mesleğiniz piyasada bir meta ise, hiç şansınız yok. İşinizi ne kadar çok kişi yapabiliyorsa, işiniz o kadar ucuzlar. Üstelik şimdi durum daha da kötüye gidiyor…

Teknoloji de işinizi devralmak için oyunda artık ve çok çalışıyor. Beyaz yakalı ya da mavi yakalı fark etmez… yenilikçiler sizin yaptığınız şeyi yapmak için çok çalışıyorlar ve üstelik daha hızlı, daha ucuz ve daha az hatayla.

Teknoloji ne kadar gelişirse, işiniz o kadar ucuzlayacak.

Hangi meslek, hangi diploma sizi dolar milyoner yapabilir?

Becerilerinizi satmanızın size milyonlar kazandırması pek olası değildir.

Önümüzdeki yıllarda milyonlar kazanma şansınızı artırmak için bunu aklınızda bulundurmalısınız:

İnsanlar SADECE kendilerini önemserler. Ne kadar çok çalıştığınız veya kaç diplomanız olduğu umurlarında değildir. Tek umursadıkları, onlara ne verebileceğiniz veya onların hayatlarını nasıl iyileştirebileceğinizdir.

Maaş çekinizde yazan miktarı artırmak yoluyla (sadece daha fazla diploma ekleyerek) değerinizi artırmaya çalışmayı BIRAKIN. Yapabileceklerinize odaklanmayı BIRAKIN.

BAŞKALARINA hizmet etmeye odaklanın. Onlara değer KATARAK, hayatlarını nasıl iyileştirebileceğinize odaklanın, böylece onlara sunduklarınızın karşılığını alırsınız.

UNUTMAYIN: Günümüzün teknoloji odaklı ekonomisinde “değer”, sizin referaslarınızda değildir. Başkalarına ne değer sunabileceğinizdedir.

Ancak diğer insanlara milyonlarca “değer” sunmayı başardığınızda milyonlar kazanabilirsiniz.


Nil Taşkın

OKU:  Para insanın tüm tanrılarını alçaltır...