Aşk Acısı Ego ile mi İlgilidir?

Aşk Acısı Ego ile mi İlgilidir?

Image: Pixabay/@StockSnap. CCO

Hayır, aşk acısı ego ile ilgili değildir. Çok sevdiğim, çok beğendiğim şahane bir şey var ve o şahane şey sürekli benimle vakit geçirmek yerine… beni hiç görmek istemediğini, artık başkalarıyla ya da başka biriyle vakit geçirmek istediğini söylüyor veya hareketleriyle yansıtıyor.

Sevdiğim birini bir gün, bir kaç gün görmediğimde, duymadığımda, konuşmadığımda özlüyorken… hiç göremeyecek olmanın üzüntüsüdür aşk acısı denen acı.

Sana bakmayı seviyorum, seninle konuşmayı, seni dinlemeyi, seninle vakit geçirmeyi seviyorum… Seni kendi halinde bir şeyler yaparken izlemeyi seviyorum, öfkeni, bir şeylere sevinmeni, gülümsemeni, kahkahanı, mahçup hallerini, kendine güvenli duruşunu seviyorum… İlgi alanlarına duyduğun tutkuyu… Zaman zaman bana itiraz etmeni, birlikte olabileceğin birçok güzel kız varken ‘hiçbirini istemiyorum bir tek seni istiyorum’ demeni, ‘sürekli seni düşünüyorum, seni beynimden atamıyorum’ demeni seviyorum… ve tabi devamında başka şeyler…

Sen beni artık sevmediğinde, bütün bunlardan mahrum kalacağım.

Gerçekten karşılıklı sevmek sandığınız kadar kolay olan bir şey değil. Evet, kalabalıklara bakınca herkes bir ilişki içinde (sevgili, birlikte yaşıyor, evli vs.) ama hepsi aşk, sevgi temelli değil.

Bu nedenlerle, aşıkken, severken, bir aşkı, sevgiyi kaybetmek elbette büyük üzüntü kaynağıdır.

Zaten ilk gençliğinde bir hadi bilemedin iki kez bu acıyı yaşayan, bir daha yaşamamak için önlemini alır.

Nil Taşkın

OKU:  Batı'nın Tüm Nimetlerinden Yararlanıyorsanız Kültürüne Saygı Duyun