Beni Alkışlayın Anacım… Alkış!

Beni Alkışlayın Anacım… Alkış!

Image: Pexels/@Harrison Haines. CCO

Kendine yetecek aklı yok, Tv’den kemoterapi görmüş kanser hastasına, “şekerin düşmüştür, gece yatmadan önce yemek ye” diye tavsiye vermeye hiç çekinmiyor.. “Metafizik Uzmanı” ünvanını kendine yakıştıran California eğitimli hanım kızımız.. Arkadaşları da bunu bir Tv ekranında gördü ya.. yaşa, nur ol, başarılar, bravolar gırla… Utanma, arlanma kalkalı çok oldu memlekette.. Nerde üfürükçü var onlar Tv’lerde, üniversite diplomalıları da dolu bunların merak etmeyin.

Siz alkışlayanlar da, birilerinin sahtekarlıkla edindiği zenginliği ve şöhretini alkışlayan arkadaşlarından farkınız yok, benden söylemesi… sahtekarın Tv’de görünüyor olması ve sizin arkadaşınız olması bağışlayıcılık sebebiyse Türk toplumunun gerçek bir parçasısınız ve bu toplumun düzelmesini hiç hayal etmeyin, aynaya bakın kendinizi görün.

Günlük hayatta kimse destek verip kime vermemeniz gerektiğini bile seçemiyorsanız, toplumun düzelmesini hiç beklemeyin, olmayacak bir hayal demektir..

Herkese saygı duyan insan hiçkimseye saygı duymuyordur. Herkesi seven insanın sevgisinin hiçbir anlamı yoktur. Hak edeni seveceksin. İnsanlara doğru yolu göstermenin ve doğruya sevk etmenin yolu burdan geçer…

90’larda “beni alkışlayın anacım” diyen Kibariye, Keto ve Memiş türü üfürükçü hocalarla eğlenip, ruh huzuru ve gelecek beklentilerine cevap arayan Türkiye..

Yenilenmiş halinde, özellikle yurt dışında bir üniversite diploması edinmiş, eli yüzü daha düzgün, ışık, enerji, bio, kuantum, yıldızlar temalı yeni üfürükçüleriyle BENİ ALKIŞLAYIN ANACIM diyenleri coşkuyla alkışlayıp, üst üste basılan kitaplarını kapışıyor.. Tv’lerde programdan programa, bayi toplantılarına, kitap imza günlerine yetişemiyor.. ne de olsa değişen çağın çizgisinde aktivite lazım anacım.. ALKIŞ!!

80’li yılları Özal ile, 90’ları Demirel, Çiller, Yılmaz, Erbakan, Ecevit ile geçirip, 2000’leri dolu dolu bazıları ile idrak ettik.. bu yeni ALKIŞLA BENİ ANACIM, IŞIK, ENERJİ, YILDIZLAR diyen uvertür pavyon şarkıcısı formundakiler bizi nereye hazırlar, artık onu da siz bulun…

OKU:  Harvard Araştırması: Nasıl Daha Mutlu ve Başarılı Olabiliriz?

Nil Taşkın