John F. Kennedy & Jackie’nin Düğünü

John F. Kennedy & Jackie’nin Düğünü

John F. Kennedy & Jackie’s Wedding – September 12, 1953, Newport, RI.

Bu peri masalı gibi düğün ne yazık ki, uzun süre JFK’in aldatmaları nedeniyle mutsuz bir evlilik olarak devam etmiş ve sonu da malum, hazin bitmişti. Eşinin ölümünden sonra da Jackie, hiç boş durmamış yaptığı finansal anlaşmanın karşılığında dünyaca ünlü bir armatör olan Aristotle Onassis ile evlenmişti. Bu finansal anlaşmayı yaparken de kayınbiraderi Bobby’e akıl danışmıştı hatta…

Evliliğin bir “mutlu son” olduğunu düşünen hayal alemindeki kişiler için yazdım bunu, tesadüfen fotoğrafı görünce… Evlilik bir mutlu son değil, sadece iki kişilik bir hayata başlangıçtır, hepsi bu. İlk çağlardan, başlangıcından bu yana da, daha çok bir iş anlaşmaları bütünü gibidir… ancak karşılıklı çıkarların çakıştığı noktada başarılı olur ve yürür. Aşk, hayat ve gelecek için ortak idealler, finansal çıkarlar dahil.

Bazı insanlar ben dahil, JFK gibi bir adamdan sonra, aldatmış bile olsa, bir daha bir evlilik asla düşünmezler.. Bazı insanlar ne yazık ki düşük bir ruha sahip oluyorlar, bazıları ise yüksek, fark burada.

Hayat güzel yüzlerden ve fotoğraflardan ibaret değildir, insanları bir resimde gördüm, tanıdım sevdim yapamazsınız… resmin arkasındaki insanı görmeye çalışmalısınız, bunu da ancak onu dinleyerek yapabilirsiniz.

#JFK #Wedding

Nil Taşkın

OKU:  Cennette Kiminle Olacaksın?