İnsanlık Tarihi Ölü Dinlerle Doludur

İnsanlık Tarihi Ölü Dinlerle Doludur

İslamiyetin ömrünü kestiremeyiz, ama Türkler insanlık var oldukça yaşayacaktır. Üremesi ve dilini kullanması bunun için yeterlidir.

Muhammed doğduğunda, Türkler binlerce yıldır dünya sahnesindeydi. O nedenle artk şu Türklük ile islamiyeti özdeşleştirme huyundan vazgeçin.

Türkler Anadolu’ya gelirken, Araplarla savaşlar yaptılar, o savaşlarda Araplar kazandıkça, Türkler de mecburen hayatta kalabilmek için islamiyete geçmek zorunda kaldılar. İlkokul din kitaplarındaki gibi, “Türkler islamiyetle şereflendiler” hikayesi külliyen yalandır. Anne babası müslüman bir eve doğan çocuklar da mecburen müslüman oldu, çocuğa ne öğretirsen onu doğru bilir. Doğduğu büyüdüğü evde ne gördüyse o herkes. Sosyal medyalarda gezen uydurma yazılara inanmayın rica ediyorum, cahil cühela adminler, kafasınca Türklükle müslümanlığı özdeşleştirmek istiyor, yalanları yazıp atıyor sayfaya… olmaz, ayıp, kafası dalgın biri de paylaşınca, bilmeyen bir başkası da gerçek sanabiliyor.

Ayrıca, Türkiye’de yaşayan azınlıklar değil, hali hazırda dünyada yaşayan başka müslüman olmayan Türkler var, bunları bilmeden atıp tutuyorlar.

Hristiyan Gagavuz Türklerini, Yahudi Çuvaş Türklerini, Şamanları falan hiç duymamışlar belli ki.

Üstelik, Yahudi, Hristiyan bilmem ne, senin kimliğine hakaret etmez durduk yerde, başka kültürlere ve kimliklere hakaret edenler de ancak cahil cühela tabakadır dünyanın her yanında.

Bazı partileri ve politikacıları eleştirmemizin nedenlerinden biri, Türklük bilincinden uzak, “islam-ümmet” ideali etrafında bir devlet ve kültür yaratma hevesleridir doğru, ama bunu başka kültürlere hakaret etmeye niye vardırıyorsunuz? Onları eleştirirken elalemin başka adamlarını niye katıyorsunuz işin içine.

Aklınıza yazmanız gereken özet: Türklük tarihi, İslam tarihinden eskidir. O nedenle hiç kıyas kabul etmez.

Nil Taşkın


Historical atlas of the religions of the world